Kávovary, Espressá – prekvapkávač kávy
an image

Prekvapkávač kávy

Prekvapkávačom na kávu na rozdiel od presovačov/espress, prechádza horúca voda namletou kávovú zmesou pod normálnym tlakom.

Tým samozrejme dostaneme kávu slabšiu a menej výraznejšiu ako je káva espresso. Tiež cena prístroja je výrazne nižšia ako u espress, čo je nesporná výhoda tohto typu kávovaru.

Ceny prekvapkávačov na kávu sa pohybujú od cca 18,5 € do cca 111 €. Drahšie kávovary tohto typu sú vybavené napr.filtráciou vody, pevným filtrom (to potom nie je potrebné pre prípravu každej várky kávy meniť v prekvapkávači papierový filter), či voľbou arómy výslednej kávy (napr. prekvapkávač DeLonghi ICM 65 ST.

Vedľa nízkej ceny je výhodou presovačov oproti espresso kávovaru to, že zrazu pripravíme oveľa viac kávového nápoja ako v espresse.


Náš tip:
Bohatý výber rôzných typov kávovarov za solídne ceny nájdete na stránkach www.cafepoint.sk. Môžete tu porovnať parametre jednotlivých kávovarov, porovnať ich hodnotenie alebo vyhľadať kávovar podľa zadaných kritérií.

Zhrnutie
Prekvapkávač na kávu ocenia najmä tí, ktorí si radi vychutnajú šálku slabej kávy, potrebujú naraz pripraviť veľké množstvo kávy alebo jednoduche nechcú utrácať za espresso kávovar.

Fotogaléria – prekvapkávače na kávuPrehľadová tabuľka – prekvapkávače na kávu

Výhody: Nízka cena kávovaru, naraz možno pripraviť veľké množstvo kávy
Nevýhody: Oproti espresso kávovaru menej výrazná chuť kávy
Cena: Od cca 18,5 do cca 111 €
Pre koho sú vhodné: Menej náročný konzument kávy či ten, kto potrebuje pripraviť veľa kávy narazSpäť na hlavnú stránku ...