Kávovary, Espressá – Pákové kávovary

Pákové kávovary

U tohto druhu presovačov sa namletá káva vkladá do špeciálnej páky, ktorá sa zasunie pod hlavu pákového kávovaru a pootočením fixuje. Nevýhodou tohto typu kávovaru je to, že po príprave kávy je nutné páku očistiť od 'Logro', čo u automatických espress alebo kávovarov na kapsle nie je potreba.

Výhodou pákového espressa je naopak vysoká kvalita výsledného nápoja, a to, že celý proces prípravy je plne pod Vašou kontrolou.

Ceny pákových express začínajú na necelých 74 €, za kvalitný pákový kávovar zaplatíme 259 € a viac. Ceny profesionálnych pákových kávovarov, ktoré vídame v kaviarňach a reštauráciách, sú potom až o niekoľko stoviek Eur vyššie.

Drahšie pákové kávovary bývajú vybavené napr.funkciou predhrievania šálok, systémom pre lepšiu kávovú penu pod. Väčšina pákových espress, a to aj lacnejších, býva vybavená parnou tryskou na prípravu mliečnej peny.

Oproti kávovaru na kapsule vychádza u pákových kávovarov veľmi priaznivo cena jednej šálky kávy – cca 0,1-0,2 €.


Náš tip:
Bohatý výber rôzných typov kávovarov za solídne ceny nájdete na stránkach www.cafepoint.sk. Môžete tu porovnať parametre jednotlivých kávovarov, porovnať ich hodnotenie alebo vyhľadať kávovar podľa zadaných kritérií.


Zhrnutie:
Pákový kávovar ocenia najmä milovníci espresso kávy, ktorí prípravu svojej šálky kávy chcú mať plne vo svojich rukách.

Fotogaléria – pákové kávovaryPrehľadová tabuľka – pákové kávovary

Výhody: Kvalita výsledného nápoje, prípravu máme plne vo svojich rukách
Nevýhody: Náročnejšia príprava kávy, páku je potreba očistiť od 'usadeniny'
Cena: 66,5 – 259 €
Pre koho sú vhodné: Milovník kvalitnej kávy, ktorý si kávu rád pripraví úplne sám


Späť na hlavnú stránku ...