Kávovary, Espressá – Kávovary na kapsule

Kávovary na kapsule

an image

Namletá káva sa do tohto typu kávovaru vkladá v špeciálnych kapsliach. Výhodou týchto prístrojov je predovšetkým nižšia cena v porovnaní s automatickými alebo pákovými espressami a najmä ľahká a čistá príprava kávy. Nevýhodou je potom vyššia cena jednej šálky kávy (okolo 0,35 €).

Kávovar na kapsule vie spravidla pripraviť viac druhov nápojov & ndash; vedľa klasického espressa to býva mocca, capuccino, u lepších modelov môžeme pripraviť napr. café lungo, laté macchiato, Chococino.

Espresso na kapsule zvládne dokonca prípravu čaju, espresso bez kofeínu alebo studenej kávy & ndash; záleží na tom, aký druh tabliet do kávovaru vložíme.

Drobnou komplikáciou u kávovarov na kapsle je to, že tablety nie sú univerzálne & ndash; do prístroja od určitého výrobcu pasujú len tablety určitého typu. Najrozšírenejší systém kapsúl je Nespresso, ďalšími sú napr. Tchibo, Illy alebo Lavazza.

Cena tabletových express začína na cca 74 €, za kvalitný prístroj s viacerými funkciami ako napr. nahrievanie šálok, tryska na prípravu mliečnej peny, možnosť prípravy viac druhov nápojov zaplatíme aj 259 € a viac.


Zhrnutie:
Espressa na kapsule ocenia predovšetkým tí, ktorým stačí 1-2 šálky denne, požadujú jednoduchú prípravu kávy a sú ochotní zmieriť sa s tým, že chuť kávy nebude tak dokonalá ako u pákových alebo automatických kávovarov.Fotogaléria – kávovary na kapsulePrehľadová tabuľka – kávovary na kapsule

Výhody: Prijateľná cena prístroja, rýchla a pohodlná príprava kávy
Nevýhody: Vyššia cena za jednu šálku, nižšia kvalita nápoja ako u pákoviek/automatov
Cena: 74 - 259 €
Pre koho sú vhodné: Menej náročný konzument kávySpäť na hlavnú stránku ...