Kávovary, Espressá – automatické Kávovary

Automatické kávovary a espressá

an image

Automatické espresso (niekedy chybne nazývané ako 'espresso') urobí všetko za Vás – odmeria presnú dávku kávy, kávu pomelie, pripraví a tiež odstráni odpad do vstavaného koša. Kvalitnejšie automatické kávovary potom majú aj napr. funkciu samočistenia alebo odvápnenia. Výhodou je samozrejme jednoduchá obsluha kávovaru, nevýhodou potom vyššia cena.

Ceny automatických kávovarov začínajú na cca 259 €, kvalitný automatický kávovar môžete kúpiť okolo cca 740 €. Ceny drahších automatických espress šplhajú až nad 2 tisícovú hranicu v eurách.

Automatické kávovary vyšších cenových kategórií nám okrem kvalitnejšieho mlynčeku a kompresoru môžu ponúknuť rad ďalších funkcií , ako napr. nastaviteľná teplota a sila kávy, nastaviteľná hrubosť mletia kávy, viac zásobníkov na rôzne druhy kávy, zásobník na mlieko s funkciami ohriateho alebo napeneného mlieka.

Stlačením jediného tlačidla na automatickom espresse tak môžeme získať nápoj podľa ľubovôle, či už je to cappuccino, káva latte alebo latte machiato. O tom si majitelia pákových kávovarov môžu nechať len zdať ...


Zhrnutie:

Automatické kávovary sú vhodné pre milovníkov espresso nápojov, ktorí nechcú alebo nemôžu príprave svojho obľúbeného nápoja venovať viac času a úsilia a nemajú problém zaplatiť za kávovar pár o stoviek viac.


Náš tip:
Bohatý výber rôzných typov kávovarov za solídne ceny nájdete na stránkach www.cafepoint.sk. Môžete tu porovnať parametre jednotlivých kávovarov, porovnať ich hodnotenie alebo vyhľadať kávovar podľa zadaných kritérií.

Fotogaléria – automatické kávovaryPrehľadová tabuľka – automatické kávovary

Výhody: Čistá práca, všetko za Vás urobí kávovar
Nevýhody: Vyššia cena kávovaru
Cena: 259 – 1 850 € a více
Pre koho sú vhodné: Milovník kávy, ktorý príprave dobrej kávy nechce alebo nemôže venovať príliš veľa času


Späť na hlavnú stránku ...

Naše tipy:
na stránke Univerzálna-Pôžička.sk nájdete prehľad výhodných, rýchlych a spoľahlivých pôžičiek. Využiť ich môžete napríklad pre nákup automatického kávovaru alebo iného spotrebiča.